Těstoviny zapečené s kuřecím a sýrem

Nevíte, co uvařit k obědu? Tady je kategorie, kde hledat inspiraci

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Caddy 12. 6. 2006 15:16

Zase jsem jednou nevěděl, jakou udělat variaci těstovin, až mě napadlo následující (množství odhadovaná, pro dvě osoby):

400 gramove baleni testovin, 3/4 kg kurecich prsicek, 2 vetsi cibule, 300 g taveneho syra, 200 ml mléka, 2 - 3 strouzky cesneku, sul, bazalka, majoranka, pepr...

cibuli nakrajim na pulkolecka a jemne osmahnu, pridam kureci prsa pokrajena na kousky a osmazim skutecne jen kratce (budou se dopekat v troube), mezitim uz varim testoviny. Je dobre kureci maso osolit jeste syrove, aby se nestalo jako mne, ze tam pak bude neslane (byl jsem opatrny, protoze jsem cekal dost soli ze syra, nebylo tomu tak) :). Promichame jeste s korenim dle chuti (bazalka by mela prevazovat) a pak jiz smichame s uvarenymi testovinami.
Pridame taveny syr, prilijeme mleko a dukaldne michame, aby se to rovnomerne rozpustilo. Vymackneme do smesi cesnek a pokud mate chut, muzete jako ja pridat trochu sterilovaneho hrasku (neprehanet, staci pulka male konzervy).
Pak to vsechno presypeme do zapekaci misky a dame do trouby predehrate na 200°C. Peceme, dokud povrch nezezlatne.

Jako velmi vytecne se ukazalo prelit na taliri testoviny do krize dvema prouzky sladke chilli omacky na kure, tak, ze nebyla skoro videt, ale mistama ozvlastnila chut.
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 12. 6. 2006 16:06

Zní to zajímavě. Jen bych to viděl tak pro 3-4 lidi. Sníst 3/4 kg kuřecích prsíček ve dvou mi přijde jako obžerství ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 12. 6. 2006 17:12

No, pro dva je toho dost, ale jinak to muze byt fakt dobre... :)
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 12. 6. 2006 19:12

Slonik: no dobre, nesnedli jsme to najednou, to uznavam :) Jeste nam trocha zbyla jako predkrm k dalsimu jidlu :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 16. 6. 2006 22:45

Caddy píše:
400 gramove baleni testovin, 3/4 kg kurecich prsicek, 2 vetsi cibule, 300 g taveneho syra, 200 ml mléka, 2 - 3 strouzky cesneku, sul, bazalka, majoranka, pepr..../quote]
Přidal bych možná kousek nivy, jinak s gramáží lze souhlasit jen těch těstovin by mohlo být míň. :lol:
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 21. 6. 2006 19:07

Honza CZ: nivu zase davam jinam, nechci to m it vsechno stejne :) Kdyz bude mene testovin, budes z toho mit kureci kousky se syrem :-D
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod game_over 21. 6. 2006 21:43

místo toho tavenáku bych dal spíš normální eidam + nějaký aromatický sýr nelépe nivu jak už zde pár lidí poznamenalo a možná ještě trošku muskátového květu kvůli aroma
game_over
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delph 28. 6. 2006 18:02

nebo třeba balkánský sýr...
vrrrm vrrrrrm ty angličáky maj fakt dobrý ovládání :-D....no jo na vlastní nemám :-D
delph
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků