Trápí vás vředy, žlučník, slinivka?

Diskuze na témata, která se přímo netýkají vaření a jídla

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod iva 5. 2. 2006 19:23

bigdoc píše:Dokud je ti dvacet, tak ti to chutná a baštíš to jak opuchlý. Pak je ti čtyřicet, zkolabuješ, najdou ti vředy a krvácení do žaludku, následuje pět operací a přísná dieta až do smrti. Zkus se vrátit do mládí a vyházet všechny ty instantky z okna.. nejde to.a/quote]


Tak jsem si vypujcila slova bigdoca z jineho dredu a pouzila je tady.... Tenhle dred je spis pro -cetileté, ktere uz trapi treba trapi zaludek, zlucnik, slinivka atd..., a proto uz nemuzou baštit všechno na co maji chut... Priznejte se, jak jste na tom vy? Ja jsem mela nabeh na zaludecni vrady, 3 roky jsem mela klid, ale asi se mi to vraci... Kde je chyba? Nestravuju se v KFC, ani u meka, ale jsem vetsinou ve stresu a kdyz se potom k nejakemu jidlu dostanu, tak ho doslova "zhltam"...
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 5. 2. 2006 22:32

cetiletý už jsem, ale musím to zaklepat - už dlouho mě nic takového netrápilo. Jako náctiletý jsem měl trochu potíže se žaludkem, ale to bylo psychosomatické ... když jsem vyrostl z puberty, tak to tak nějak samo přešlo
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 6. 2. 2006 23:53

Kupodivu tenhle problem jsem jeste nemel..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 10. 2. 2006 14:04

ahoj Iva, ja uz so tu niekde pisal ze mam problem so zlcnikom. Zaujimave ze moj zlcnik je citlivejsi na sladke ako tucne jedla. Uz so sa s tym naucil zit, ak si nedam pozor vzdy sa to pomaly zhorsuje az to konci zachvatom... Potom si urcity cas davam pozor a som v pohode, ale casom zabudnem a vsetko sa to opakuje.
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 10. 2. 2006 22:08

ahoj Merlin, a proc si nenechas ten zlucnik vyndat? vzdyt dnes se to uz nedela stylem, ze jdes "pod kudlu", delaji to lapadoskopií a mas tam potom jenom 3 male jizvicky a jdes i driv z nemocnice domu....
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Merlin 11. 2. 2006 11:24

ahoj iva, ja sa bojim !!! mam fobiu s lekarov, nemocnic atd.... Viem ze ta moznost je a urcite ma raz caka... zatial to riesia tabletky a v horsom pripade infuzia.
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 16. 2. 2006 13:54

Akorát mě občas pálí žáha.
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myndel 16. 2. 2006 18:02

Sic v sedmnácti, přesto stále zdráv a bez problémů, můžu jíst cokoliv - mám silný želudek a těžko, natož špatně mi jen tak z něčeho není.

Žáhu po vínu a některých dalších konkrétních pokrmech nepočítám.
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deleted user 6. 3. 2006 10:04

Letos teprve nastupuju dvacítku. Přihlédnu-li k tomu, jak se v současné době stravuju, mám hrůzu z toho, že mě třeba jednou čeká přesně to, co napsal Bigdoc.
Problém je ovšem v tom, že dokud je člověku dobře a nic ho netrápí, tak neuvažuje nad tím, co se mu jednou může stát. Nežijeme preventivně - to bychom se nejspíš jednoho krásného dne zcvokli.
Stejně je to asi u kuřáků, kteří také nejspíš nepřemýšlí o tom, co jim jejich zvyk způsobuje. Nedá se to moc snadno ovlivnit..
Deleted user

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 3. 2006 13:05

Majkl: Ono na to časem přijdeš. Je jen otázkou, zda tě k tomu donutí nějaký zdravotní problém nebo zda si dřív uvědomíš, že by mohl nastat.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 9. 3. 2006 21:12

2 Sloník> Ano, v tom je právě ta stěžejní potíž. S neustálým uvědomováním si, co se ti všechno může stát, se zkrátka nedá žít. Proto jím, co mi chutná, bez výraznějšího ohledu na to, co to se mnou může v budoucnu udělat (samozřejmě v určitých mezích). Co kdyby mě zítra přejelo auto? Pak jsem se omezoval docela zbytečně...
Deleted user

Odeslat příspěvekod Caddy 9. 3. 2006 21:15

Majkl: s timto nazorem se ztotoznuji....treba budu jednou litovat....ale...je to jako s temi, co furt rikaji, jak je pro ne nejdulezitejsi mala spotreba...a kupovali by fabie, octavky a podobne nepohodle nakupni tasky......no apak jednoho dne budou sedet v duchodu na lavicce a misto aby si rekli "ja mel ale super karu, vozil jsem se jako kral", tak muzou premitat, kolik usetrili paliva...... ;)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 10. 3. 2006 08:54

Majkl: Ono je to trochu jinak. Před pár lety jsem se stravoval naprosto šíleným způsobem. Taky mi to chutnalo, taky jsem se neomezoval, žádné zdravotní potíže se nekonaly. A pak jsem to jednoho krásného dne změnil a co se nestalo - za pár týdnů jsem se cítil daleko lépe. Takže v tom nevidím žádné omezování.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 10. 3. 2006 11:25

2 Caddy> V souvislosti s tímto se mi vybavil výrok zpěvačky Madonny: "Raději žít rok jako tygřice, než sto let jako ovce". ;-)
2 Sloník> Já ti nevím, u drtivé většiny lidí (včetně mě) by to asi byl život o odříkání - a o to nějak moc nestojím. Vzhledem k tomu, že dobré jídlo má příznivý vliv na psychiku, budu radši pečovat o ni. Protože ta se pak léčí mnohem složitěji.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Slonik 10. 3. 2006 12:56

Ale já si skoro nic neodříkám, jen kupuju kvalitnější (a taky patřičně dražší) potraviny než dříve. Jediné co by se dalo nazvat "odříkáním" je fakt, že jsem radikálně omezil uzeniny a prakticky zcela vypustil ze svého jídelníčku polotovary, instantní pokrmy a podobné srágory, které mi navíc ani nechutnají, jen se z nich vaří docela pohodlně.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků