Slaný štrůdlík

Nevíte, co uvařit k obědu? Tady je kategorie, kde hledat inspiraci

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod michee 20. 1. 2009 10:16

Velmi jednoduchý recept. Potřebujeme listové těsto (lepší je chlazené, než mražené, doma vyráběné jsem nezkoušela - z ryze časových důvodů).
Hezky rozválíme a začneme dávat náplň - hodně náplně - v závinu nebudou neoblíbená prázdná místa:
1. Špenátový se sýrem - listový špenát prohřejeme na pánvi, přidáme česnek, sůl, popř. i vajíčko a smetanu - jak kdo má rád - důležité je, aby to nebylo příliš řídké. Vyválené listové těsto lehce posypeme strouhankou, dáme ten špenát a posypeme na hrubo strouhaným balkánským sýrem (eidam je také možnost, ale s tím to není ono). Můžete přidat i šunku. Klasicky zavineme a na plechu potřeme rozšlehaným vejcem. Pro mlsouny můžeme na vrch dát ještě plátky anglické slaniny - to je pak ještě větší laskomina, nebo lehce posypat mletou paprikou, sýrem...
2. Šunka, sýry, cibule - na vyválené těsto dáme plátky šunky, vrstvu strouhaného sýra (já dávám balkánský a nivu) a kousky červené cibule. Zavineme, potřeme rozšlehaným vejcem a dáme péct.
3. Co dům dal, aneb zapojte vlastní fantazii.

Doba pečení dle zkušeností s vlastní troubou.
Přidala bych i fotky, ale ono se to sní rychleji, než najdu foťák. Tak snad příště.

Dobrou chuť přeje michee.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 1. 2009 00:35

Pokud během přípravy zjistíme, že je toho špenátu v pytlíku málo, můžeme nastavit mraženou zeleninou.
Nevařím to, protože bych se přežral.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 1. 2009 01:36

Výborně. Sice jsem už nějaké slané nesmysly pekl , ale tohle mě nějak nenapadlo. Když zapojím fantazii, tak si dovedu představit důkladně překrájené kysané zelí+uzené maso (nebo škvarky), mleté maso ochucené kari kořením a určitě ještě další.

Jelikož nemám moc rád listové těsto, tak si počkám až budu mít trochu času a vyzkouším to s těstem na klasický štrůdl.

A když už o tom takhle rozjímám, tak se nabízí ještě varianta udělat si quiche. Nebo štrůdlíky ... nebo obojí. Sakra, dostávám hlad :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 1. 2009 08:46

Já jsem věděl, že byly ještě s něčím, jj taky zelí a červená paprika.
A neštrůdlově, jen taštičky se sekanými rajčaty a italským kořením a sýrem navršku.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 26. 1. 2009 11:00

Dříve jsem dělala houbové šátečky - těsto na štrůdl jsem napěchovala houbovou nebo žamiponovou smaženicí - udělala jsem malé nebo větší šátečky, podle toho, jak jsem se s tím chtěla piplat - na vrch buď strouhaný sýr nebo paprika.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 1. 2009 11:21

Bomba. Mám inspiraci na nějakou další party :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 26. 1. 2009 15:05

Tohle už vařím docela dlouho ;-) a mňamka, plním sýrem, rajčaty a cibulí + bylinky. Nebo zelí, cibule, mletá paprika a sušená petrželová nať. Sýr rajčatový protlak, cibule + bylinky. Mleté maso jsem ještě nezkoušela, ale určitě to bude taky dobrý. A zkoušela jsem i na sladko - tvaroh ochucený skořicí + jablka pokapaná citrónem, ale dala jsem to do trouby dříve, takže z toho bylo bahýnko :-( :-/
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 26. 1. 2009 17:56

Slonik: pockej, strudl se normalne nedela z listoveho? :-O :-D

jinak quiche je fantazie, to nedavno delal kamaradka,..se syrem a cibuli...jsem se mohl uzrat, jsem si olizoval i prsty :)))
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 1. 2009 18:29

No jasně že se nedělá z listového (to je jen taková pomůcka pro dnešní uspěchané lidi).

Quiche je opravdu skvost. Až někdy přijedeš do Prahy, zajdi do Paláce Flora do francouzského pekařství Paul .... a přejde tě chuť používat Quiche na přežírání 8-P - takový docela malý (menší než CDčko) stojí 89,- :-/. Ani jsem ho neochutnal, za tyhle peníze by mi nejspíš nepřišel moc dobrý
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 27. 1. 2009 16:56

tak aj nevim, an kolik vysel, kamoska nic nechtela...vlastne na oplatku jsem ji akorat prinesl nejaky svuj vytvor v thajskem stylu :-P Ale bylo to fakt uchvatny...mam nekde od ni recept..tak to zkusim, zda to zvladnu a pak kdyztak prehodim i sem :)

S tim strudlem jsem to fakt nevedel..ale to je tim, ze jsem ho vzdy maximalne konzumoval a jiny, nez z listoveho, mi ho nikdo nenaserviroval nikdy :) A ja po tom nepatral, protze sladka jidla vytvarim jen v ohrozeni zivota :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 1. 2009 17:48

Napiš si do googlu výraz tažený štrůdl a uvidíš ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků